Genel 26 AĞUSTOS 2008 / 07:16

Fujitsu Siemens tasarıma da el attı

Şimdiye dek hep üretim kalitesi ve ürünlerinin sağlamlığıyla ön plana çıkmayı tercih eden Fujitsu Siemens, artık görünüşüyle de ön planda olmak istiyor.

Şimdiye dek hep üretim kalitesi ve ürünlerinin sağlamlığıyla ön plana çıkmayı tercih eden Fujitsu Siemens, artık görünüşüyle de ön planda olmak istiyor.


Fujitsu Siemens Computers, Ar-Ge uzmanları, mühendisler, tasarımcılar, ürün müdürleri ve satış uzmanlarından oluşan farklı disiplinlerdeki çalışanlarının katkılarıyla ortaya çıkan yeni AMILO 3000 serisi tüketici ürünlerini düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Dünyada ünlü tasarım şirketi IDEO’nun önderliğinde iki yılı aşkın süredir devam eden tasarım süreci sonunda ortaya çıkan AMILO 3000 serisi bilgisayarlar, kullanılan renk, malzeme ve yaklaşımla ortak bir tasarım dili oturtmayı hedefliyor. Kazayla sıvı dökülmesine karşı özel sıvı geçirmez klavyelerle desteklenen seride, bilgisayarın grafik işlem gücünü tek bir dokunuşla neredeyse beş katına kadar yükseltebilen Amilo Graphic Booster’a sahip olan model özellikle ilgi çekiyor.


Amaç akıllarda farklılık yaratmak


Fujitsu Siemens, tüketici ürünleri pazarındaki yüksek rekabet koşullarında son kullanıcı taleplerinin eksiksiz bir şekilde karşılanmasını esas alan ve “Akıllı Farklılaştırma” adlı pazarlama ve satış stratejisiyle, seri üretim yanında kişisel ihtiyaca göre de özel üretim yapılabiliyor. Fujitsu Siemens Computers Türkiye Genel Müdürü Cem Soysal, basın lansmanında yeni seri ile ilgili olarak şunları söylüyor: “AMILO 3000 serisiyle birlikte pazarlama ve satış kanalımızda hayata geçirdiğimiz “Akıllı Farklılaştırma” stratejisi çerçevesinde ürünlerimizi tasarımlarıyla farklılaştırmayı, kullanıcıya daha iyi bir deneyim yaşatmayı ve teknolojik avantaj sunmayı hedefliyoruz. Kullanıcı geri bildirimlerini üretim sürecine uyarlayarak ürünlerimizi kişisel ihtiyaçlara göre tasarlayabiliyoruz. Her şeyin birbirine benzediği ve öznel unsurların azaldığı günümüz dünyasında kişiye özel üretim sayesinde fark edilen ve fark yaratan bilgisayarlar yaratmayı hedefliyoruz.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun