Genel 27 AĞUSTOS 2010 / 07:21

Fujitsu'nun yeni CEO'su Rolf Schwirz oldu

Birkaç aydır CEO'suz kalan Fujitsu'da yeni CEO ataması yapıldı.

Birkaç aydır CEO'suz kalan Fujitsu'da yeni CEO ataması yapıldı.


Küresel bilişim sektörünün önde gelen kuruluşlarından Fujitsu'da yeni CEO ataması yapıldı. SAP'de EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Gelişmiş Ülke Pazarları Başkanı olarak görev yapmakta olan Rolf Schwirz, Fujitsu Technology Solutions CEO'su olarak atandı. Schwirz, Fujitsu Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Christou'ya bağlı olarak görev yapacak.

Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile kurumlara yenilikçi teknolojiler ve çözümler sunan Fujitsu Technology Solutions, Rolf Schwirz'in İcra Kurulu Başkanlığı'na atandığını açıkladı. Yeni CEO Schwirz, Fujitsu Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Christou'ya bağlı olacak. Schwirz'in en geç Kasım 2010'da yeni görevine başlaması bekleniyor.

Fujitsu'ya katılan Schwirz SAP'de Gelişmiş Ülke Pazarları EMEA Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyordu. SAP öncesinde 12 yıl çalıştığı Oracle'da ise Almanya Satış Başkan Yardımcılığı, İskandinavya-Almanya CEO'su ve Batı Avrupa Başkanı olarak görev yaptı. Profesyonel kariyerine 1983'te sistem danışmanı olarak başlayan Schwirz, Siemens Nixdorf ve Siemens AG gibi firmalarda çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu.

Fujitsu Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Christou, Rolf Schwirz'in "Hem ürün, hem de hizmet alanında Fujitsu'ya değer katacak ve liderliğe katkıda bulunacak kapsamlı bir deneyime sahip olduğunu" söyledi.

Fujitsu Technology Solutions'da önceki CEO Kai Flore'nin geçtiğimiz Haziran ayında görevinden ayrılmasından sonra, Richard Christou şirketin İcra Kurulu Başkanlığı'nı da üstlenmişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun