Genel 02 ŞUBAT 2010 / 08:19

Fujitsu'dan uçtan uca bulut bilişim hizmeti

Fujitsu, ilk kez Kuzey Amerika'da uçtan uca bulut bilişim çözümlerini sunmaya başladı.

Fujitsu, ilk kez Kuzey Amerika'da uçtan uca bulut bilişim çözümlerini sunmaya başladı.


 

Dünyanın birçok coğrafi bölgesinde bulunan veri merkezleriyle müşterilerine yönetilebilir BT hizmetleri sunan Fujitsu, Kuzey Amerika'da önemli bir adım atarak uçtan uca tüm bilişim çözümlerini güvenli bulut bilişim ortamında vermeye başladı. Kritik iş uygulamalarını bugüne kadar kendi bilgi işlem merkezlerinde farklı platformlar ve markalar üzerinde çalıştıran birçok kurum, Fujitsu'nun bu atağıyla sistem altyapılarını bulut bilişim ortamına taşımaya başladı.

Fujitsu'nun bulut bilişim hizmetleri ile kurumlar artık donanım ve ağ altyapısına büyük bütçeler ayırmak yerine iş ihtiyaçları için gereken teknoloji hizmetini uygun bir bedelle satın alabiliyorlar. Veri merkezi yöneticileri ise bulut bilişim hizmetlerinin sağladığı esneklik ile sabit BT giderlerini azaltarak gerçek iş hedeflerine daha rahat odaklanma imkanı buluyorlar.

Üretim, finans, sağlık ve perakende gibi yoğun veri ve işlem ağırlığı olan sektörlere yönelik bir dizi bulut bilişim çözümü sunan Fujitsu, bu veri merkezlerinde, kurumların sistem kurulumlarından, operasyonlarına; bakım hizmetlerinden dikey uygulamalara kadar bütün BT gereksinimlerini güvenilir bir ortamda karşılıyor. Kurumların veri merkezlerindeki harcamaların yüzde 80'inin sabit giderlerden oluştuğuna dikkat çeken uzmanlara göre, bulut bilişim hizmetleri bu soruna radikal bir çözüm getirme becerisine sahip görünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun