Genel 05 ŞUBAT 2010 / 11:14

Fujitsu'dan radikal çevrecilik

Fujitsu, yenilikçi ürün ve hizmetlerini enerji tüketiminde ciddi tasarruflar sağlayacak şekilde tasarlıyor.

Fujitsu, yenilikçi ürün ve hizmetlerini enerji tüketiminde ciddi tasarruflar sağlayacak şekilde tasarlıyor.


Fujitsu, Çevreci Politikalarda Yenilikçilik (Green Policy Innovation) programı kapsamında Çevreci BT yatırımlarına hız vereceğini açıkladı. Fujitsu bu atakla enerji üretiminden kaynaklanan karbon (CO2) salımlarını çarpıcı oranlarda azaltmayı planlıyor. Şirket 2012 yılı sonuna kadar olan dört yıllık süreçte 15 milyon tonun üzerinde karbon salımını önleyeceğini söylüyor.

Programa start veren Fujitsu Group, çevreyi korumaya yönelik orta vadeli Green Policy 2020 vizyonu doğrultusunda önemli bir adım daha atmış oldu. Fujitsu, yenilikçi teknolojilere yaptığı yatırımlar ile 2007-2010 arasındaki dört yıllık dönemde de CO2 salımını 7 milyon ton azaltabilmişti.

Fujitsu bu şekilde kullandığı yeni nesil teknolojilerle veri merkezlerindeki CO2 salımını % 40'lara varan oranlarda azaltabildiğini kanıtladı. Bu arada Japonya'da veri merkezleri üzerinden SAP uygulamalarının bakım ve yönetim hizmetlerini sunan Fujitsu, müşterilerinin doğadaki karbondioksit ayakizini de % 68'lere varan oranlarda azaltma başarısı gösterdi.

Fujitsu, ürün ve hizmetlerini kullanan müşterilerin de çevreci yatırımlarını da danışmanlık hizmetleriyle destekleyebiliyor.