Genel 09 EKİM 2010 / 09:12

Fuarda 4. nesil teknoloji şovu yapılıyor

Net İletişim fuarda mobil WiMAX donanımlarıyla görüntü, veri ve internet aktarımı yapıyor.

Net İletişim fuarda mobil WiMAX donanımlarıyla görüntü, veri ve internet aktarımı yapıyor.


Kablosuz ekipman üreticisi Alvarion ve Net İletişim, yakın geleceğin teknolojisi Fixed ve 4. nesil Mobile WiMAX'i (4Motion) CeBIT bilişim Eurasia'da tanıtıyor.

Net İletişim CeBIT Bilişim Eurasia 2010 Fuarı'nda sabit ve özellikle mobil WiMAX donanımları ile görüntü, veri ve internet aktarımı yapıyor. Fuarda Alvarion sabit ve mobil WiMAX donanımları ile yapılan tanıtımında özellikle Emniyet Müdürlükleri'nin hiçbir kablo döşemeden WiMAX MOBESE çözümlerinden nasıl yararlanabileceği anlatılıyor.

Net İletişim, CeBIT Fuarı'ndaki Sabit ve 4. nesil Mobil WiMAX MOBESE tanıtımında, Alvarion donanımlarının polis araçlarındaki kameraları nasıl aktardığını canlı performansla sergiliyor. Ayrıca Net İletişim'in şimdiye kadar Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü il ve ilçelerine Sabit WiMAX'le kurulumunu yaptığı MOBESE altyapılarının başarı hikâyeleri anlatılıyor.

Türkiye için yakın gelecekte planlanan WiMAX teknolojisi, Kuzey Amerika'dan Ortadoğu'ya, Afrika ve Asya'ya kadar yüzlerce ülkede başarıyla uygulanıyor. Sabit veya Mobil olarak uygulanan WiMAX teknolojisi ile mevcut kapasitelerden daha genişbant erişim sağlanabiliyor.

Birçok gelişmekte ve özellikle Afrika gibi alt yapısı sorunlu ülkelerde WiMAX teknolojisi hem kolay uygulanıyor, hem de daha az maliyetle tamamen kablosuz ve genişbant sağlayan platformlar kuruluyor.