Genel 07 EKİM 2010 / 13:29

Fuar yüklenici ve üreticileri de buluşturuyor

Yıllardır kitap olarak basılan “İnşaat ve Tesisat Analiz ve Birim Fiyatları” elektronik ortama taşındı.

Yıllardır kitap olarak basılan “İnşaat ve Tesisat Analiz ve Birim Fiyatları” elektronik ortama taşındı.


Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı’nca oluşturulan ve yıllardır kitap olarak basılan “İnşaat ve Tesisat Analiz ve Birim Fiyatları” Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından elektronik ortama taşındı.

CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında 6 Salonda yer alan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, elektronik ortama taşıdığı projelerini katılımcılar ile paylaşıyor.

Bakanlığa bağlı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü ve Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı işbirliği ile 2008 yılında elektronik ortama taşınan uygulamayı aylık olarak ortalama 110 bin ziyaretçi kullanıyor.

İçeriğinde 18 bin yapı malzemesine ilişkin rayiç, birim fiyat ve analizin bulunduğu uygulama üreticiler, meslek çalışanları, yükleniciler ve kamu kurum ve kuruluşları tarafından kullanılıyor.

Bakanlık tarafından 2 yıldır www.bayindirlik.gov.tr/birimfiyat adresinden elektronik ortamda hizmet veren uygulama artık mobil ortamda da çalışır durumda. iPhone, ve Blackberry cihazları üzerinden de kullanıcılar “İnşaat ve Tesisat Analiz ve Birim Fiyatları”na ulaşabilecek.