Genel 01 EKİM 2009 / 13:20

Fuar kapılarını Cumhurbaşkanı ile açıyor

CeBIT Bilişim Eurasia, kapılarını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açmaya hazırlanıyor.

CeBIT Bilişim Eurasia, kapılarını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açmaya hazırlanıyor.


‘Tüm sektörler bilişimle buluşuyor’ sloganıyla gerçekleşecek CeBIT Bilişim Eurasia ile ilgili son gelişmeler bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla aktarıldı. 7-11 Ekim 2009 tarihleri arasında katılımcı ve ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanan fuar, bu yıl kapılarını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel, etkinliğin açılışının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ulaştırma Bakanı Binali tarafından yapılmasının önemine dikkat çekti. Ekonomik durgunluğun sektöre ve organizasyona etkilerine değinen Kühnel, buna karşın fuarın katılımcı sayısının bu yıl arttığının altını çizdi. Kühnel, 2010 yılında fuar kapsamında iki projenin hayata geçeceğini kaydetti. Bu kapsamda profesyonel bir matchmaking şirketi ile çalışacak CeBIT Bilişim Eurasia, B2fair’i devreye alıyor. Bu sayede fuarın katılımcı ve ziyaretçiler için çok daha efektif olması hedefleniyor. Gelecek yıl devreye girecek ikinci proje ise bir dizi yeni uygulamayı kapsıyor.

CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl onuncu yılını kutluyor. Bu on yıllık süreçte 1 milyon 454 bin 845 ziyaretçinin ve 7 bin 738 katılımcının fuarda yer aldığını belirten CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Direktörü Orkunt Yozgat, fuar hakkında bilgi verdi.

Bu yıl uydu iletişimi, yayıncılık ve TV sektörü fuarı Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 ile aynı çatı altında gerçekleşen CeBIT Bilişim Eurasia, İş Dünyası, Tüketici Elektroniği ve Dijital Yaşam olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Bu yıl yaklaşık bin katılımcının yer alacağı fuarda, 22 ülke katılımcı olarak ziyaretçilerle buluşacak.

Tüm sektörler için buluşma noktası olmayı hedefleyen CeBIT Bilişim Eurasia, gerek yurtdışından gerekse Anadolu’dan iş heyetlerini katılımcılarla bir araya getirmeye hazırlanıyor. Diğer yandan ziyaretçilere özel hizmetler sunlan etkinlik; Mobil Fuar, CeBIT Internet TV – Podcasting, SMS Randevu Sistemi, Katılımcı / Ürün / Marka Sorgulama, Business Lounge ve Yeni Ürün Logosu uygulamalara sahne olacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun