Genel 08 EKİM 2010 / 07:47

Fransızlar, Türkiye ile ihracatı artırmak istiyor

5 Fransız şirketin yer aldığı Fransa ülke standı hol 2, A23 standında ziyaret edilebilir.

5 Fransız şirketin yer aldığı Fransa ülke standı hol 2, A23 standında ziyaret edilebilir.


Fransa, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na bu yıl üçüncü kez bir ülke standıyla katılıyor. Fransa ülke standında yer alan, telekomünikasyon ve bilişim sektörünün farklı dallarında hizmet veren 5 Fransız şirketi ürün ve çözümlerini Türk pazarına ve müşterilerine sunuyor.

Fransa standında C3EM, ID3 Semiconductors, Mecer, Orcanthus ve Voxpilot şirketleri yer alıyor. Bu şirketler fuara katılımın yanı sıra daha önceden hazırlanmış randevular sayesinde Türk meslektaşlarıyla ticaret, teknoloji ve ARGE konularında ortaklık imkanları araştırıyor. Stantta aynı zamanda Fransa ihracatını artırmaya yönelik promosyonlar da yapılıyor.

Avea, Turkcell ve Vodafone’a da hizmet veren C3EM şirketi mobil telefon ekipmanları üretiyor. ID3 Semiconductors ve Orcanthus şirketleri biyometri alanına yönelik donanım ve yazılımlar üretmenin yanı sıra RFID, akıllı kartlar ve kriptografi alanlarında çözümler sunuyor. Mecer şirketi ise taşınabilir çoklu ortam cihazları üretiyor.

Stantta yer alan son şirket Voxpilot ise VoiceXML ve Video-VoiceXML teknolojileri tedarik ediyor. Şirketlerin fuara katılımını organize eden UBIFRANCE yetkilileri ise seneye yeniden fuara katılacaklarını söylüyor.

Fransa ülke standı hol 2, A23 standında ziyaret edilebilir.