Genel 30 MART 2009 / 13:03

Fransa’da patron rehin almak moda oldu

Fransa'da geçen hafta 3M fabrikasının işçileri, işten çıkarma yöntemini protesto için fabrika müdürünü rehin aldı. Aynı olay birkaç hafta önce Sony’de yaşanmıştı.

Fransa'da geçen hafta 3M fabrikasının işçileri, işten çıkarma yöntemini protesto için fabrika müdürünü rehin aldı. Aynı olay birkaç hafta önce Sony’de yaşanmıştı.


Paris yakınlarındaki Pithivier'de işçiler, Amerikan 3M şirketinin Fransa'daki operasyonlardan sorumlu müdürü Luc Rousselet ile işten çıkarma koşulları hakkında yaptıkları görüşmelerde tatmin edici sonuç alamayınca, önceki gece müdürün odasının önüne barikat kurarak fabrikadan çıkışını engelledi. Fabrika müdürü Rousselet, sabah saatlerinde odasından çıkabilirken, polise herhangi bir şikayette bulunmayacağını açıkladı. Rousselet, gazetecilere, "Bu insanların benden daha fazla şikayet hakkı var" dedi. 3M fabrikasında çalışanlar, gönüllü ayrılacaklar için daha fazla tazminat, çalışmaya devam edeceklere iş güvencesi ve grev başlatacakların ücretlerinin ödenmesini talep ediyor. Ülkenin güneybatısındaki Sony fabrikasında da fabrika kapandığı için işten çıkarılan işçilerden bir kısmı bu ay başında CEO ve İnsan Kaynakları Müdürü'nü bir süreliğine rehin almıştı. İşçilerin yöneticileri rehin alma gerekçesi ise kendilerine teklif edilen kıdem tazminatını beğenmemeleriydi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun