Genel 10 ARALIK 2008 / 08:18

Frankenştayn yönetmenden bol dikişli müzik videosu

New York’ta bir yönetmen, video kayıt cihazı kullanmadan çektiği 45 bin fotoğrafı uç uca ekleyerek müzik videosu hazırladı.

New York’ta bir yönetmen, video kayıt cihazı kullanmadan çektiği 45 bin fotoğrafı uç uca ekleyerek müzik videosu hazırladı.


New York’ta Cesar Kuriyama adlı yönetmen, yeni çekeceği müzik klibini daha da ilginç hale getirmek için değişik bir yönteme başvurmuş: Video kayıt cihazı kullanmak yerine tam 45 bin tane fotoğrafı uç uca ekleyerek bir müzik videosu oluşturmuş (merak edenler için makine de sağlam, Nikon D200 D-SLR). Fat City Reprise adlı grubun Long Gone adlı parçası için hazırlanan video 4 dakika 15 saniye sürüyor ve http://www.cesarkuriyama.com/LongGone/LG.html adresinde uzun uzadıya seyredilebiliyor.


 


Sabit görüntülerle stop motion çalışmanın verdiği avantajla gerçeküstü efektlerin de bol bol kullandığı klip gerçekten etkileyici, neyse ki şarkı da fena sayılmaz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun