Genel 04 AĞUSTOS 2010 / 07:32

Foxconn yeni bir fabrika açtı

200 bin işçinin çalıştırılıp, günde 200 bin telefon üretilmesi planlanıyor.

200 bin işçinin çalıştırılıp, günde 200 bin telefon üretilmesi planlanıyor.


Çalışan intiharları ve çalışma koşullarıyla gündeme gelen Foxconn, yeni bir fabrika açtı. 100 milyon dolara mal olan fabrika Çin'in Henan bölgesinde bulunuyor.

Fabrikada 200 bin işçi, günde 200 bin telefon üreterek yıllık 13 milyar dolarlık ihracat yapacak. Bu telefonların çoğunun iPhone olması bekleniyor.

Yeni fabrikanın çalışma koşullarının daha iyi olacağı bildirildi. İlk olarak göçmen işçilerin evlerine yakın olan fabrikada çalıştırılmasına izin verilecek. Ardından ağır çalışma saatleri normal düzeylere çekilecek.

Yeni fabrikanın isminin "Pingzhen" olacağı bildirildi. İsimdeki ‘Ping' kelimesinin barış, ‘Zhen' kelimesinin de sakin anlamına geldiğini belirten Lin Zhenghui, fabrikanın böyle bir isme ihtiyacı olduğunu vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun