Genel 27 MAYIS 2010 / 10:23

Foxconn fabrikasında 11. intihar

Çin'in güneyinde yer alan Foxconn fabrikasında intiharların artmasıyla gözler fabrika yönetimine çevrildi.

Çin'in güneyinde yer alan Foxconn fabrikasında intiharların artmasıyla gözler fabrika yönetimine çevrildi.


iPod, iPhone gibi çok satan ürünlerin üretiminin yapıldığı Çin'de yer alan Foxconn fabrikasında bugüne dek on bir kişinin intihar etmesi üzerine gözler fabrika yönetimine çevrildi. Çarşamba günü Hong Kong'un yakınlarında yer alan fabrikanın Shenzhen kompleksinde bir kişi daha canına kıydı. Fabrikada çalışan 23 yaşındaki göçmen genç, kaldığı odanın balkonundan atlayarak hayatını kaybetti.

İşçilerin ağır koşullarda çok fazla çalıştığı ancak çok az para aldığı fabrika, katı yönetimiyle tepki alıyor. Fabrika bugüne dek bu iddiaları hep reddederken, intihar olayları üzerine tüm önlemleri aldığını belirtiyor. 800 bin kişinin çalıştığı fabrikada bugüne dek intihar edenlerin aynı biçimde ölmesi de dikkat çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun