Genel 03 MART 2009 / 09:58

Foundry Şirketi kuruluyor, ticari adına kavuşuyor

AMD, “Foundry Şirketi”nin resmi kuruluşu için formaliteleri tamamladı.

AMD, “Foundry Şirketi”nin resmi kuruluşu için formaliteleri tamamladı.

AMD, Abu Dabili Advanced Technology Investment Company (ATIC) ve Mubadala Yatırım Şirketi ile Asset Smart stratejik ortaklık işlemini kapatarak, adı şimdilik “Foundry Şirketi” olan dünyanın tek ABD merkezli yarıiletken üretim tesisinin resmi kuruluşu için formaliteleri tamamladığını duyurdu. Foundry Şirketi’nin resmi kuruluşunun bu hafta içinde yapılması ve şirketin ticari adının da aynı tarihte açıklanması bekleniyor.


AMD, Foundry Şirketi’nde satın alacağı hisseler karşılığında ATIC’den 700 milyon dolar alırken, Foundry Şirketi, AMD’nin yaklaşık 1,1 milyar dolar tutarındaki borçlarını ödemeyi üstlendi ve Mubadala de AMD’ye yeni ihraç edilecek 58 milyon AMD hissesi ve 35 milyon adet hisse opsiyonu karşılığında yaklaşık 125 milyon dolar ödedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun