Genel 26 OCAK 2010 / 11:01

Fotokopide de 3. boyut

Dünyanın ilk 3 boyutlu fotokopi makinesi olarak iddia edilen "Photosmile" piyasa çıkıyor.

Dünyanın ilk 3 boyutlu fotokopi makinesi olarak iddia edilen "Photosmile" piyasa çıkıyor.


 

Ortery, dünyanın ilk üç boyutlu fotokopi makinesi olarak iddia ettiği "Photosmile" isimli yeni ofis makinesini piyasaya sunuyor. Photosmile, nesneleri 360 derece tarayarak üç boyutlu kopyalarını etkin bir biçimde sunan bir fotokopi makinesi. Ortery'nin Photosmile 5000 sistemi, bir masaüstü bilgisayardan kontrol edilebiliyor ve bir DSLR kamera, cihazı konumlandıran bir otomatik kamera ve özel iş akışı yazılımı içeriyor.

Photosmile 5000 yazılımı, kamera lokasyonunu, kamera ayarlarını, fotoğraf çekme ve sonrasında fotoğrafı yollama işlemlerini kontrol edebiliyor. Fotoğraflarınız GIF ya da Flash dosyaları olarak kaydedilebiliyor ve Ortery'nin Real3D formatı sayesinde üç boyutlu Microsoft Silverlight animasyonlarına dönüşüyor. Cihazın fiyatı ise 17 bin doları değerinde olacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun