Genel 25 KASIM 2010 / 15:34

Fotoğraflarınıza uzak kalmayın

Android telefon sahipleri WD Photos uygulaması ile fotoğraf arşivlerine uzaktan erişebilecek.

Android telefon sahipleri WD Photos uygulaması ile fotoğraf arşivlerine uzaktan erişebilecek.


Western Digital, WD ev ağ sürücülerinde, Android telefon kullanıcılarının depoladıkları fotoğrafları internet bağlantısı olan yerlerde izlemelerine olanak sağlayan WD Photos Photo Viewer uygulamasını tanıttı.

WD Photos Uygulaması kullanıcılara, paylaşılan resim klasörlerindeki fotoğraflarını WD ağ sürücüsü üzerine kopyaladıktan sonra, evlerindeki ağlardan ya da internet erişimine sahip olan uyumlu cep telefonlarından fotoğraf arşivlerine ulaşabilme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar uzaktan eriştikleri fotoğrafları sosyal ağlarda ve diğer programlarda paylaşabiliyor ya da önceden izlenmiş fotoğraflara çevrimdışı olarak erişebiliyor.

Uygulamanın WD ağ sürücülerinde 285 bine kadar fotoğrafa erişim sunduğu ifade ediliyor.

WD Photos Uygulaması, iPad, iPhone, iPhone4 ve iPod touch telefonlar ve Android Market üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Android OS-tabanlı akıllı telefonlarda kullanılacak uygulama, Motorola Droid, HTC DROID INCREDIBLE, Nexus One, HTC EVO 4G gibi modelleri de kapsıyor.

WD Photos Photo Viewer Uygulaması, Android OS 2.1 ve üst modelleri ile uyumlu olmakla beraber, WD'nin My Book Live, My Book World Edition ağ sürücüleri ve WD ShareSpace ağ depolama sistemleri ile de çalışabiliyor. Ancak uygulamayı kullanmak için WD’nin ücretsiz uzaktan erişim servisine kayıt olmak gerekiyor.