Genel 23 ŞUBAT 2010 / 09:35

Fotoğrafçılara Samsung'tan yeni bir makine

Yeni modelde, çift görüntü sabitleyici ve Smart Auto özellikleri mevcut.

Yeni modelde, çift görüntü sabitleyici ve Smart Auto özellikleri mevcut.


Samsung, dijital fotoğraf makinesi serisi olan PL Serisi'ne PL80 modelini ekledi. Bu 12.2 megapiksellik "odakla ve çek" fotoğraf makinesi; çok yönlü 28mm geniş açılı, 5x optik zumlu lensi, "Çift Görüntü Sabitleyici" teknolojisi ve ince, zarif ve kompak tasarımının içinde barındırdığı Samsung'un bir dizi akıllı özellikleri ile yeni fotoğrafçılar için keyifli bir deneyim sunuyor.

Samsung'un Çift Görüntü Sabitleme (IS) teknolojisi kullanıcıların kristal netliğinde ve berraklığında görüntüleri hem optik hem de dijital görüntü sabitleyiciler ile çekmelerini mümkün kılıyor. Optik IS kullanıcının fotoğraf çekerken elinin titremesi gibi bir durumda lensi ters yöne çevirerek, titreyen elin olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyor.

Samsung'un gelişmiş ortam tanıma teknolojisi, bir diğer adıyla Akıllı Otomatik Çekim (Smart Auto), görüntünün çekileceği ortamın renk, parlaklık, hareket ve çekilecek kişi/nesne gibi kilit unsurlarını analiz ediyor ve en iyi sonucu verecek olan uygun ortam modunu seçiyor. Samsung ayrıca, yeni PL80 ile standart tanımlı video kayıt özelliği de sunuyor. 640X480 çözünürlüğünde, saniyede 30 kare çekim kapasitesiyle, PL80 kullanıcıları 12.2 megapiksel dijital sabit fotoğraflardan, hareketli görüntüleri çekmeye geçebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun