Genel 05 OCAK 2009 / 13:34

Fotoğrafçılar hem buluşacak, hem yarışacak

Bu yıl 19-22 Mart 2009 tarihleri arasında Expo Center’da düzenlenecek olan Photoplus Fotoğraf Digital Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Fuarı, fotoğraf yarışması ile merhaba diyecek.

Bu yıl 19-22 Mart 2009 tarihleri arasında Expo Center’da düzenlenecek olan Photoplus Fotoğraf Digital Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Fuarı, fotoğraf yarışması ile merhaba diyecek.


"İstanbul" konusunu taşıyan yarışmanın seçici kurulu fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, Niko Guido, Mehmet Günyeli, İzzet Keribar, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Nadir Ede ve Dünya Fuar Yapım Temsilcisi Nadir Kayacan'dan oluşuyor.

Son katılım tarihinin  23 Şubat olduğu  ve sonuç bildirimi de 3 Mart’ta yapılacak olan yarışmanın ödül töreni ve sergilemesi ise fuarın açılış tarihinde gerçekleştirilecek. Renkli ve siyah beyaz olmak üzere iki dalda yapılacak olan yarışmanın birincilik ödülü 5 bin YTL, ikincilik ödülü 3 bin YTL, üçüncülük ödülü ise bin 500 YTL olacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Dünya Fuar Yapım Genel Müdürü Murat Demirtaş, PhotoPlus fuar etkinliklerinin bir yarışma ile başlamasının fotoğraf severleri ve fotoğraf sanatçılarını teşvik etmek açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Doğal güzellikleri, insanları, efsaneleri, tarihi, tarihi eserleri, binlerce yılık geçmişi, eski ve yeni semtleri, güzellikleri, kısaca her şeyi ile İstanbul şehri yarışmanın konusunu oluşturuyor. Yarışmamız seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlere açık. Üç adet mansiyonun her biri için 500 YTL, 30 adet sergilemeye değer eserin her biri için ise 100 YTL satın alma bedeli belirledik” diye konuştu.

Bir yarışmacının en fazla 4 eserle katılabileceği yarışma için eserlerin bir kopyası, çekildiği orijinal çözünürlükte, baskı kadrajlarında ve JPEG formatında CD’ye kayıt edilerek gönderilebilecek.Yarışma sonuçları www.photoplus09.com, www.fotopya.com.tr ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu sitesinden www.tfsf.org adreslerinden de duyurulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun