Genel 10 MART 2010 / 15:29

Fotoğraf tutkunlarına Sony'den yenilik var

PMA 2010 Fuarı ziyaretçileri, Sony'nin yeni DSLR ürünleriyle tanıştı.

PMA 2010 Fuarı ziyaretçileri, Sony'nin yeni DSLR ürünleriyle tanıştı.


Sony, Fotoğraf Pazarlama Cemiyeti Uluslararası Konferans ve Fuarı PMA'da bu yıl, dijital görüntüleme teknolojilerini sergiledi. Fotoğraf meraklıları fuarda, Sony'nin α (Alpha) serisine yeni katılan DSLR kameraları ve yüksek kaliteli çekime olanak tanıyan yenilikçi konseptleriyle tanışma imkanı buldu.

Sony'nin yeni ultra-kompakt kamerası, değiştirilebilir lens konsepti sayesinde "Her zaman, her yerde" DSLR resim kalitesinde fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. İlk prototipleri daha önceki PMA'da sergilenen kameraya, Exmor APS HD CMOS sensör dahil edildi. Bu kamera aynı zamanda AVCHD formatını kullanarak, HD video çekimlerine de olanak tanıyor.

Sony, ayrıca var olan α serisini, yeni DSLR modelleri ile zenginleştireceğini de belirtiyor. Bu yeni modeller de Exmor APS HD CMOS sensörü ve AVCHD formatlı HD video çekim özelliğine sahip olacak. Diğer yandan, prototipi PMA'da sergilenen ve Alpha α700'ün yerini alacak yeni kamera da oldukça heyecan verici.

Yeni modellerin yanı sıra α ailesi, 30'un üzerinde değiştirilebilir lens ve tele dönüştürücüyü de kapsıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun