Genel 23 ARALIK 2009 / 17:38

Ford otomobiller WiFi noktasına dönüşüyor

Ford'un yeni nesil Sync sistemini kullanmak için ektra donanım ya da her hangi bir üyeliğe gerek yok.

Ford'un yeni nesil Sync sistemini kullanmak için ektra donanım ya da her hangi bir üyeliğe gerek yok.


Ford üreticileri pazartesi günü Ford sahiplerine, aracın yerleşik Wi-Fi noktasına bir USB modem yerleştirilmesine izin veren ve böylece tüm yolculara genişbant internet erişimi sağlayacak olan yeni nesil Sync sistemini duyurdu.

Ford, bu fabrika çıkışlı kurulumun, belli Sync donanımlı araçlarda kullanılabilir olacağını söyledi. Bu özelliği kullanmak için mevcut genişbant modem dışında, ekstra donanım ya da her hangi bir üyeliğe gerek yok. Ford'un Wi-Fi sistemi WPA2 güvenliği içeriyor ve bu güvenlik, araç içindeki insanların ağa bağlanmasını temin ediyor.

Ford ve Microsoft işbirliğinde tasarlanan Ford Sync, sürücülerin telefon görüşmesi yapmasını, hava durumlarını ve haberler almasını, iş ve diğer bilgiler konusunda arama yapmasını, ses ve metinsel konuşma teknolojisi kullanmasını sağlıyor.

Ford'un Sync modelindeki uygulaması araçlarda kullanılan ilk Wi-Fi teknolojisi değil. Geçtiğimiz yıllarda benzer cihazlar olduğunu söylemekte fayda var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun