Genel 12 EYLÜL 2012 / 18:24

Finansta BT odaklı seri adımlar

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ‘12’nin ikinci günü açılışında finans sektörü ele alındı.‘Finans/Bankacılıkta Sonraki Adım Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Türk finans ve bankacılık sektörünün yeni teknolojiye paralel gelişen BT uygulamaları konusunda farklı başlıklardaki yetkinliğini çeşitli güncel verilerle örnekledi. Sektörde müşteri bazlı terzi usulü, teknolojiye dayalı ürünlerin artacağını söyleyen Aydın, “Teknolojiye dayalı ürün ve hizmetler, sektörün BT şirketleriyle bağlantılarını güçlendirecek, Ar-Ge çalışmaları, verimlilik konusunda bir işbirliği ile çalışmalar yapılabilecek” dedi.

Türk finans sektörü dünyaya örnek oluyor

Finans / Bankacılıkta Sonraki Adım Konferansı’nın moderatörlüğünü Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri Kurucusu ve Genel Müdürü Işık Aydın Deliorman yaptı. Panelistler ise Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu, DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, Türkiye Finans Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, ING Bank Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Sivri, BT Global Services Türkiye ve Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Mehmet Başer ve BI Technology Genel Müdür Yardımcısı Müjde Işım oldu.

Türk bankalarının ürün ve hizmetleriyle dünyanın büyük oyuncusu olma şansı olduğuna odaklanılan panelde, sektörde dış kaynak kullanımının gelecek yıllarda öne çıkacağı üzerinde duruldu. Güvenlik konusunda izlenmesi gereken stratejilere dikkat çekilirken, yetkin İK temininin de zor olduğuna tüm katılımcılar vurgu yaptı. Bulut bilişimin sektöre sağlayacağı faydalara değinilen konferansta, tablet odaklı gelişmesi beklenen bankacılık hizmetleri ve mobil teknolojilerin bankacılık hizmetleri sunumunda kullanımı, doğru müşteri iletişimi, süreç optimizasyonu, sosyal medyanın finans sektörünün geleceğindeki yeri de detaylı bir biçimde ele alındı.

Panelin ardından özel sunumlara geçildi

Panelin ardından düzenlenen özel sunumlarda da BI Technology Ürün Müdürü Emre Çabuk ‘İş Zekâsında Sonraki Adım; QlikView’, CEE/MEMA Bölge Satış Direktörü Christian Putz ‘Violin Memory / Işık Hızında Veri Depolama’, Atos HTTS Birim Müdürü Batur Erdoğan ‘Güçten Sonuca’, BT Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Kıdemli Ürün Müdürü Murat Nergiz ‘Esnek ve Kesintisiz Yeni Nesil Trading Floor’ ve ETB Teknoloji Direktörü Ahmet Ertuğrul da ‘Finansta Biometrik Çözümlerde Son Nokta’ başlıklı sunumları ile katılımcıları çözümleri ile ilgili bilgilendirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun