Genel 06 EKİM 2011 / 15:46

FiloTürk 3’üncü gözüyle güvenliği artıracak

FiloTürk 3’üncü gözüyle güvenliği artıracak

FiloTürk, Mobileye C2-270 sayesinde Mobiliz Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi’ne ‘Çarpışma Önleme Sistemi’ni ekliyor. CeBIT Eurasia’da tanıttığı son teknoloji ürünleri sayesinde şirketlere, sahada görev yapan filolarını, elemanlarını ve yüklerini internet üzerinden en ekonomik şekilde her an izleyebilme imkânı sunan ve bu sayede operasyonlarını daha etkin yöneterek, işletme giderlerinin azalmasına katkıda bulunan FiloTürk, görüntü tabanlı çarpışma önleme sistemi olarak adlandırdığı Mobileye C2-270 ile sürücü dikkatsizliklerinden kaynaklanan kazaları azaltmayı hedefliyor.

Özgün teknolojik özelliklere sahip Mobileye, yolda sürücü hatalarından kaynaklanan tehlikeli durumları tespit ediyor ve araçların şerit dışına çıkmaları halinde yol şeridi ihlali uyarısı yapıyor. Sistem, önde bulunan araç veya yaya ile aradaki mesafenin azalarak, kritik bir seviyeye gelmesi durumunda da görsel ve sesli uyarılar ile çarpışma ihtimalini bildiriyor ve sürücünün gerekli önlemi almasını sağlıyor.

Sürücü alışkanlıklarını değiştiriyor

Sürücünün şerit değiştirmeden önce sinyal verme alışkanlığını kazanmasını sağlayacak sistem, aksine davranışları ve güvenlik ihlallerini lokasyon, hız ve zaman bilgileri ile birlikte kaydediyor. Böylece tüm bilgiler Mobiliz Araç Takip Sistemi üzerinden raporlanıyor. FiloTürk’ün sunduğu sistem sayesinde sürücüler dikkatlerini yola veriyor ve güvenli sürüş alışkanlıklarını geliştiriyor.

Cebit Eurasia Bilişim Fuarı’nnın 7 numaralı salonundaki A8 standında ziyaretçilerini ağırlayacak olan FiloTürk, Mobileye C2-270’in yanı sıra; araç takip sistemine bütünleştirerek sunduğu Eco-Drive, Entegre Navigasyon, Saha Gücü Yönetim Sistemi, Mobil Güvenlik Hizmeti ve diğer yeni uygulamalarını tanıtacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun