Genel 30 MART 2010 / 06:06

Figaro, Hotel Partner ile Türkiye'de

Hotel Partner, Avrupa'nın "online rezervasyon kanalları yönetimi" şirketlerinden Figaro'nun Türkiye temsilcisi oldu.

Hotel Partner, Avrupa'nın "online rezervasyon kanalları yönetimi" şirketlerinden Figaro'nun Türkiye temsilcisi oldu.


Turizm sektöründe faaliyet gösteren pek çok kuruma gelir yönetimi ve iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti veren Hotel Partner, İtalyan asıllı Figaro ile otellerin online rezervasyon yönetimine yepyeni bir soluk getirmeyi planlıyor.

İnternet üzerinden rezervasyon kanallarını yönetmeye yarayan yazılım ürünü Figaro Rate Manager ile işlemlerin çok kısa sürede gerçekleştirilebileceği söyleniyor. Figaro Rate Manager sayesinde tüm bu kanallardaki kontenjan ve fiyatlar kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebiliyor, rakip takibi yapılabiliyor.

Figaro'nun Türkiye'ye Hotel Partner ile gelmesiyle Türkiye'deki, oteller için çok avantajlı bir dönemin başladığını ifade eden Hotel Partner kurucu ortağı İlhan Ertan sözlerine şöyle devam ediyor: "Online kanallar, oteller için günümüz ve geleceğin kaçınılmaz gerçeğidir. Bu kanallarda var olmak, artık tek başına bir çözüm değil. Seçeceğiniz yönetim ürünü en az bu kanallar kadar önemli. Figaro Rate Manager'ı kullandığınızda hata sayısı sıfıra iniyor ve tüm kanallar arasında fiyat eşitliği sağlanıyor. Rezervasyon sayısında artış oluyor ve eskiden bu iş için ayırdığınız saatleri, artık otelin gelirlerini artırmak için kullanabiliyorsunuz. Bu sistemi öğrenmek sadece 5 dakikanızı alıyor. Ayrıca Figaro'ya rakiplerinin üçte bir fiyata sahip olabiliyorsunuz."

Web üzerinden kurulum sonrası verilen kullanıcı adı ve şifre ile rezervasyon ve diğer tüm takip işlemleri, internet olan herhangi bir yerden gerçekleştirilebiliyor. Daha çok otel, tatil beldeleri, yazlık evler, çiftlik evleri, pansiyon ve benzeri konaklama tesisleri için tasarlanan Figaro Rate Manager, tesislerin durumunu pratik ve basit şekilde belirleyen sistemlerden biri olarak tanımlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun