Genel 28 MAYIS 2010 / 05:50

FIFA süper bilgisayarı Slough'a yerleşti

FIFA, FIFA.com süper bilgisayar sitesinin merkezinin Slough olacağını duyurdu.

FIFA, FIFA.com süper bilgisayar sitesinin merkezinin Slough olacağını duyurdu.


FIFA, 2010 FIFA Dünya Kupası'nda 5,5 milyardan fazla sayfa görüntüleme hizmetinin verileceği FIFA.com için İngiltere'de Slough şehrine yerleştireceği sitede 75 süperbilgisayarı bir araya getireceğini duyurdu. FIFA.com'a göre site video yayını için toplam 2 milyon Gb'lık (2 petabyte) bant genişliği sunacak ki, bu rakamın Avatar filminin görüntülerinin bilgisayarda oluşturulması için ihtiyaç duyulan toplam kapasitenin iki katı olduğu belirtiliyor.

Dünya kupası boyunca Slough merkezinden yayın yapacak olan FIFA.com, içerik dağıtım ağları üzerinden dünya kupasına dair içeriği ziyaretçileriyle paylaşacak olan onbinlerce sunucuya da küresel ölçekte dağıtım yapacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun