Genel 03 MAYIS 2010 / 12:32

Felaketlerle bilgileriniz kaybolmasın

Datateknik, doğal afetlerin şirket içi felaketlere dönüşmesini engellemek için çözümler üretiyor.

Datateknik, doğal afetlerin şirket içi felaketlere dönüşmesini engellemek için çözümler üretiyor.


Dünya genelinde son günlerde sıklaşan doğal afetler nedeniyle iş sürekliliği ve veri koruması önemli bir duruma geldi. Bu tür durumları atlatamayan şirketler için, yapılan tüm işlerin bir anda kaybolması riski her boyutta şirketi ürkütüyor.

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Datateknik, planlanamayan donanımsal ya da yazılımsal arızalar nedeniyle karşılaşılanları sorunlara dönüştürmeden çözmeyi hedefliyor. Sistem bütünleştiricisi Datateknik geliştirdiği felaket merkezi çözümleri ile her ölçekte kurum için çözüm sunuyor. Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu; "Şüphesiz ki tüm kurumlar için verinin önemi gün geçtikçe artıyor. Yapılan araştırmalara göre doğal afet ya da plansız aksaklıklara karşı önlem almayan her 5 şirketten iki tanesi faaliyetlerini sürdüremiyor" dedi.

Entelektüel sermayenin önemine değinen Akkuzu, "Günümüz dünyasında büyük küçük tüm şirketler bilgi teknolojileriyle çalışıyor. Bu anlamda iş yapma şekilleri, metodolojiler, müşteri bilgileri ve bilişim ortamında saklanan tüm veriler bu entelektüel sermayeler arasında. Dolayısıyla şirketlerin gelecekte bir sürprizle karşılaşmamaları için bilişim teknolojileri alanında da kendilerini korumaya ihtiyacı var. Datateknik olarak sistem bütünleştirmesinden yeni nesil datacenter çözümlerine, yedekleme çözümlerinden sistem odası, felaket merkezi altyapı tasarımı, erişim kontrol ve fiziksel güvenlik sistemi, bakım ve saha hizmetlerine kadar bu alandaki uçtan uca tüm ihtiyaçlarını karşılayıp seçme hakkı tanıyan, açık, esnek bütünleşik çözümler sunuyoruz" diyerek sundukları çözümleri belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun