Genel 21 MART 2012 / 15:55

FATİH Projesi ile 680 bin öğretmen aynı anda eğitim alabilecek

Netaş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın FATİH Projesi’nde bilgi teknolojileri altyapısını sağladığı 110 adet hizmet için uzaktan eğitim sınıfının entegrasyonunda rol alırken, proje sayesinde 680 bin öğretmen senkronize eğitim alabilecek. Maliyet avantajlı, eğitimin mekandan bağımsız gerçekleştirilmesine olanak sağlayan sistem, Türkiye genelinde aynı anda 3300, toplamda 680 bin öğretmene uzaktan eğitim verebilecek. Sistemle birlikte, sınıflara yapılacak yayınla mesafe ortadan kalkması beklenirken, bunun yanı sıra seyahat masrafları sıfırlanırken, verimliliği artması hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde görevli öğretmenlere vereceği senkronize eğitimle ilgili altyapının oluşturulmasını amaçlayan çözümün bir diğer getirisinin, eğitimlerin kaydedilip saklanabilmesi ve tekrar kullanılabilir olması. Hazırlık ve uygulama aşaması 2 yıl süren çözüm, Türkiye’deki benzerlerinin aksine, bu yaygınlıkta ve sayıda kurulacak ilk sistem olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Netaş CEO’su C.Müjdat Altay, ülkeyi geleceğe taşıyacak FATİH Projesi’nin tüm aşamalarında yer almak istediklerini belirtirken, dünya için yazılım ve donanım geliştiren 650 Ar-Ge mühendisinin gücünü FATİH Projesi’ne yansıtacaklarını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun