Genel 14 EKİM 2015 / 11:16

FATİH Projesi askeri liselerde uygulanacak

MEB Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, tablet dağıtımını da kapsayan FATİH Projesi’nin askeri liselerde uygulanmasını öngören protokolü imzaladı.İmza töreninde konuşan Bakan Avcı, iki büyük eğitim camiası olan Millî Eğitim Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı´nın ölçek olarak çok büyük değil ama anlam olarak çok derin bir iş birliğinin imza töreninde bir araya geldiğini ifade etti. Bakan Avcı, "Sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak da FATİH Projesi´ni Türk Silahlı Kuvvetleri´nin dolayısıyla askeri liselerimizin de hizmetine açmak üzere protokol imza töreni düzenledik" dedi.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler de " Geleceğin komutanlarını, çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz" açıklamasını yaptı.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun