Genel 10 MART 2010 / 12:47

Fakirin genişbandı umursamadığını kim söylemiş

Araştırmaya göre düşük gelir grubu istemediğinden değil, alamadığından genişbanda uzak duruyor.

Araştırmaya göre düşük gelir grubu istemediğinden değil, alamadığından genişbanda uzak duruyor.


Düşük gelir seviyesine sahip birey ve toplulukların genel olarak genişbant internet erişimine gelene kadar birçok başka derdi olduğu ve bu işi umursamadığı varsayılır. Fakat yeni yapılan bir çalışma gösteriyor ki aslında umursamazlık diye bir durum yok, bal gibi de umursuyorlar. Fakat donanım ve bilgi eksikliği nedeniyle erişemiyorlar veya çekiniyorlar.

Social Science Research Council tarafından Amerika'nın düşük gelirli bölgelerinde genişbant erişimine sahip olmayan veya bir zamanlar sahip olup da maliyetine katlanamadığı için sonradan hatlarını iptal eden 170 kişiyle yapılan birebir görüşmeler, gerçeği ortaya koyuyor. Hatta görüşülenlerden çoğu genişbant istemek şöyle dursun, bunun elektrik kadar önemli olduğunu düşünüyor.

Haberin detaylarını bu adreste bulabilirsiniz. Araştırmaya dair detaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun