Genel 22 TEMMUZ 2010 / 08:54

Facebook zaferini ilan etti

Hızla büyüyen Facebook 500 milyon kullanıcıya ulaşırken, bunu yeni bir uygulama ile kutluyor.

Hızla büyüyen Facebook 500 milyon kullanıcıya ulaşırken, bunu yeni bir uygulama ile kutluyor.


Facebook yetkilileri sitenin üye sayısının 500 milyona ulaştığı duyurdu. Facebook’un 500 milyon üye sayısına ulaşmasıyla CEO Mark Zuckerberg, bu zaferi Stories isimli yeni bir uygulamayla kutluyor. Sitenin kullanıcıların hayatı üzerindeki etkisini yansıtmayı amaçlayan ‘Facebook Stories’ uygulamasında kullanıcılar tarafından içerik belirtilerek kaydedilecek, uzunluğu 420 karakterle sınırlı hikayeler yer alacak.

Stories uygulaması ile kullanıcılar Facebook bağlantılı hikayelerini diğer kullanıcılarla paylaşabilecekler. Bundan 6 yıl önce Facebook’un bu kadar büyüyeceğini tahmin etmediğini söyleyen genç CEO, “dünyayı daha açık ve insanları birbirine daha fazla bağlamak istiyoruz” diyor.

Facebook’un üye sayısı konusunda yeni hedefi nedir bilinmiyor. Ancak popülerliği giderek artan sitenin önümüzdeki yıllarda üye sayısının 1 milyarı bulup bulmayacağı merak konusu.

Öte yandan ünlü sosyal paylaşım sitesinin hızla büyümesine farklı yorumlar geliyor. 3Com kurucusu Bob Metcalfe, Facebook’un devam eden başarısının yeni bir web düzeni yaratacağını ve bu durumun arama devi Google’ı zor duruma sokacağını düşünüyor.

Facebook hakkında çok iyimser olduğunu dile getiren Metcalfe, sitenin önümüzdeki yıllarda Google’a benzer arama hizmeti sağlayacağını düşünüyor. Yanı sıra Facebook’un potansiyel pazar büyüklüğünün online iletişim pazarı kadar büyüyeceği ön görülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun