Genel 24 ŞUBAT 2016 / 17:17

Facebook yeni beğen butonlarını kullanıma sunuyor

Eylül ayında Mark Zuckerberg’in katılımıyla Facebook Kaliforniya Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen soru cevap toplantısında, Facebook’un beğeni butonu değişikliği gündeme gelmişti.

Şirketin simgesi haline gelen beğen (like)  butonunun Facebook’ta kullanımına 2009 yılında başlandığını belirten Zuckerberg, 2009 yılından beri birçok kullanıcının beğenmedim (dislike) butonunu talep ettiğini sözlerine eklemişti. Mark Zuckerberg beğenmeme butonunun kullanıcıların paylaşımlarını kötüleyen bir güç haline gelmesini istemediğini ekleyerek,  yeni butonunun asıl amacının üzücü paylaşımların beğenilmesinin kötü duracağı durumlar için kullanılmasını hedeflediğini belirtmişti.
 
Facebook’un bir süredir test ettiği yeni beğeni butonları, Çarşamba günü resmi bloğu üzerinden duyuruldu. Üzgün, kızgın, aşk, kahkaha olarak dört yeni reaksiyonu içeren güncelleştirme önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılar için hazır olacak. Yeni eklenen yeni beğeni butonlarını kullanmak için “beğen” butonunun üzerine basılı tutup sağa/sola hareket ettirerek; üzgün, kızgın, aşk, kahkaha, olarak dört yeni reaksiyonları ekleyebilirsiniz.
 

 
Bir süredir İrlanda ve İspanya’daki kullanıcılar tarafından test edilen yeni özellik, kullanıcılarının farklı duygularını ifade etmesine imkân sağlayarak; etkileşimlerinin kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Facebook Ürün Müdürü Sammi Krug, beğeni butonunun 7 yıl içerisinde Facebook için bir ikon haline geldiğini ve Facebook’un bir yılı aşkın süredir yeni beğeni butonları üzerinde çalıştığını belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun