Genel 11 ŞUBAT 2016 / 11:32

Facebook video reklam alanına yeni özellikler ekledi

Facebook, video reklamlarında reklam verenlerin mesajlarını hızlı bir şekilde vererek, izleyicinin ilgisini çekmesini sağlamaya yardımcı olmak adına yeni özelliklerini duyurdu.

Geçen yıl kullanıcılarının günde 4 milyar video izlediğini belirten Facebook, bu içeriğin kalitesini arttıracak ve daha fazla reklam geliri sağlayacak önemli bir yeniliği devreye aldığını duyurmuştu. Facebook video reklam gelirlerini tıpkı YouTube gibi, video yapımcılarıyla paylaşmaya başlayacağını açıklamış ve bu platforma Suggested Videos adını vermişti.

Facebook, bugün video reklamlarında, reklam verenlerin mesajlarını hızlı bir şekilde vererek; izleyicinin ilgisini çekmesini sağlamaya yardımcı olmak adına, video reklamlarına aralarında otomatik altyazının da bulunduğu bir dizi yenilik getirdiğini açıkladı. Bu yeni araç ile video reklamları için altyazıları oluşturuyor ve reklam verenlere videoyu gözden geçirme, üzerinde düzeltmeler yapma ve kaydetme fırsatını da sunuyor. Yapılan araştırmalara göre haber kaynağına entegre edilmiş mobil video reklamları beklenmedik anlarda yüksek sesle başladığında insanların yüzde 80’i olumsuz tepki veriyor. Reklamverenler, otomatik altyazı özelliğini kullanarak video görüntülenme süresinde yaklaşık yüzde 12’lik artış sağlayabiliyor.
 
Facebook’un video reklamlarına getirdiği diğer yeniliklerden biri; reklam verenlerin artık sayfalardaki istatistikler bölümünde videolarını sesli izleyen, insanların yüzdesini görebilmesi. Yakın zamanda bu yeni ölçüm özelliğinin, reklam istatistiklerinde de görülebilir olacağı vurgulanıyor. Bir diğer yeniğin ise geçtiğimiz yıl Facebook’un duyurduğu, haber kaynağı üzerinden satın alma özelliğinin tüm dünyada kullanıma sunulması olarak belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun