Genel 03 MAYIS 2010 / 13:00

Facebook ve Twitter Kindle'a da giriyor

Amazon, Kindle için çıkacak olan yeni yazılım güncellemesinin yanında bir dizi yenilikle kullanıcıyı sevindirecek.

Amazon, Kindle için çıkacak olan yeni yazılım güncellemesinin yanında bir dizi yenilikle kullanıcıyı sevindirecek.


Amazon, Kindle için sunulacak olan yeni yazılım güncellemesinin bir parçası olarak, Kindle'a pek çok uygulamanın yanı sıra Facebook ve Twitter'ı da ekleyecek.

Amazon'un sitesinde yer alan açıklamaya göre, şirket yeni yazılımla kullanıcılarına okudukları kitaptaki pasajları Twitter ve Facebook hesaplarında paylaşmalarını sağlayacak. Yazılımın güncellemesi aynı zamanda kişilerin kitaplarını ya da belgelerini koleksiyonlar halinde sınıflandırmalarını ve Kindle'ı şifreyle kilitleyebilme imkanı verecek. Tüm bunlarla birlikte yazılım, şifre korumasının yanı sıra PDF belgeleri için pan and zoom özelliği ile yeni yazı tipleri de sunacak.

Kindle'ın en büyük rakibi olan iPad tabletin, piyasaya sunulmasından kısa bir süre sonra gelen güncelleme şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıya hitap ederken Mayıs ayının sonuna doğru genel kullanıcıya açılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun