Genel 30 EYLÜL 2010 / 07:33

Facebook üyeleri artık sesli ve görüntülü görüşebilecek

Facebook, üyelerine sesli ve görüntülü görüşme sağlamak için Skype ile masaya oturacak.

Facebook, üyelerine sesli ve görüntülü görüşme sağlamak için Skype ile masaya oturacak.


Wall Street Journal haberine göre sosyal ağ sitesi Facebook ve internet telefon şirketi Skype, kendi iletişim hizmetlerini birleştirmeyi amaçlayan bir ortaklık için görüşmelerde bulunuyor.

Bu duruma aşina olan bir yetkilinin gazeteye konuşması üzerine, önerilen bu ortaklıkta Facebook kullanıcıları Facebook hesabı üzerinden Skype’a giriş yapabilecekler. Skype oturumunu bu şekilde açan Facebook kullanıcısı, Skype içindeki Facebook arkadaşlarıyla sesli ya da görüntülü şekilde sohbet edebilecek ve mesaj gönderebilecek.

Gazeteye konuşan yetkili, bu bütünleşik özelliklerin birkaç hafta sonra çıkacak olan Skype’ın 5.0 sürümünde yer alacağını söyledi.

Ayrıca Skype’ın sesli ve görüntülü sohbet özelliğinin Facebook’a bu şekilde uyarlanmasının ortaklık için mantıklı bir gelişme olduğunun da altını çizdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun