Genel 27 KASIM 2008 / 08:51

Facebook'tan spam'cilere büyük gözdağı

Facebook, kullanıcılara istenmeyen mesajlar yollayarak dolandırmaya çalışan Adam Guerbuez'den 873 milyon dolar tazminat alacak.

Facebook, kullanıcılara istenmeyen mesajlar yollayarak dolandırmaya çalışan Adam Guerbuez'den 873 milyon dolar tazminat alacak.


Facebook, kullanıcılarına uyuşturucu ve cinsellikle ilgili ürünler satmaya çalışan mesajlar göndererek, işe yarayabilecek bilgilerini toplamaya çalışan Atlantis Blue Capital şirketine Ağustos ayında açtığı davayı kazandı. Kanadalı Adam Guerbuez, ülkenin CAN-SPAM kanununa dayanarak 436.6 milyon dolar kanuni tazminat, bir o kadar da ağırlaştırılmış kanuni tazminat cezasına mahkum oldu. Facebook yetkilileri davayı kazandıklarına sevindiklerini belirtirken, bu kararın esasında sembolik ve ibretlik bir karar olduğuna dikkat çektiler. Amaç diğer spam posta yollayanlara gözdağı vermek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun