Genel 19 AĞUSTOS 2010 / 12:49

Facebook'tan bulunduğunuz yeri duyurmaya hazırlanın

Facebook’un konum tabanlı yeni uygulaması Places’den şimdilik sadece ABD’li kullanıcılar faydalanabiliyor.

Facebook’un konum tabanlı yeni uygulaması Places’den şimdilik sadece ABD’li kullanıcılar faydalanabiliyor.


Facebook, üyelerinin konum bilgisini arkadaşları ile paylaşabileceği yeni bir uygulama başlattı. Places isimli uygulama sayesinde nerede olduğunuzu başkalarıyla paylaşabilecek, bulunduğunuz yerdeki etkinliklerden haberdar olmak ve yakınınızda bulunan kişileri de görmek mümkün olacak.

Şimdilik sadece ABD’de kullanılan uygulama ile bulunduğunuz yeri işaretleyip, yakınınızdaki arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz. Bulunduğunuz konumu arkadaşlarınıza duyuran uygulama ile güncellemeler de yapabiliyorsunuz. Uygulamada, başkalarını ve arkadaşlarınızı düşünerek güvenlik ayarlarını siz belirleyebiliyorsunuz.

Places uygulamasından yararlanmak için kullanıcının öncelikle touch.facebook.com sayfasına girmesi ve konum bilgilerini girmesi gerek. iPhone’da kullanmak için App Store'dan indirilimesi gereken uygulamayı, Blackberry Torch ve iPad dahil olmak üzere Android, iPod Touch ve gibi akıllı telefonlarda da kısa süre sonra kullanmak mümkün olacak.

Uygulamanın diğer ülkelerde ne zaman kullanılacağı şimdilik belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun