Genel 26 ŞUBAT 2010 / 13:05

Facebook'ta mesajlar yanlış yere gitti

Kodların güncellenmesinden kaynaklanan bir sorun, kullanıcıların gizlilik konusundaki endişesini artırdı.

Kodların güncellenmesinden kaynaklanan bir sorun, kullanıcıların gizlilik konusundaki endişesini artırdı.


Wall Street Journal'ın haberine göre, dün gece bazı Facebook kullanıcıları, başka kullanıcılara gönderilmek üzere hazırlanan yüzlerce özel mesaj ve arkadaşlık talebi aldı. Bu geçici hata kullanıcıların, verilerin gizliliğini sağlamada Facebook'un yetersiz kaldığı yönündeki endişelerini artırdı.

Bu durumun, Facebook sistemindeki kullanıcılara mesaj göndermek için kullanılan kodların güncellenmesinden kaynaklandığı söyleniyor. Bir şirket sözcüsü Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada, "Dün akşam düzenli iş akış sürecimiz devam ederken bir hata, kısa bir süre için yanlış yönlendirmelere neden oldu. Mühendislerimiz sorunu, oluştuktan dakikalar sonra teşhis etti ve hala her şeyi yerli yerine koymaya çalışıyorlar" dedi.

Facebook mühendisleri her ne kadar yanlış mesajları silse de kopyalar, kullanıcılara otomatik olarak giden mailler yoluyla iletilmiş oldu. Bu geçici hata, Facebook'un göz önüne alması gereken gizlilik sorunlarının sadece bir parçası.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun