Genel 15 OCAK 2010 / 08:23

Facebook güvenlik için McAfee ile anlaştı

Facebook, kullanıcılarını kötü niyetli yazılımlardan korumak için McAfee çözümlerini kullanacak.

Facebook, kullanıcılarını kötü niyetli yazılımlardan korumak için McAfee çözümlerini kullanacak.


 

Sosyal ağlar kötü niyetli yazılımların hedefi haline geldiğinden beri, Facebook da kullanıcılarının güvende olduğunu temin etmek için önlem almaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 350 milyon kullanıcısına güvenlik yazılımı ve servisi sağlamak için McAfee ile anlaştığını duyurdu.

Anlaşma boyunca Facebook kullanıcıları, McAfee'nin kötü niyetli yazılımlara karşı oluşturduğu özel tarama, onarım araçları ve eğitimsel materyaller gibi güvenlik araçlarına erişebilecek. Güvenlik üyeliği isteğe bağlı olsa da, McAfee'nin güvenlik çözümü için kullanıcılara altı aylık ücretsiz bir üyelik sağlanacak. Facebook bu ortaklığa çok ciddi paralar dökse de, kullanıcılarından üyelik ücreti gibi bir gelir elde etmeyi düşünmüyor.

Sosyal ağlara yönelik kötü niyetli yazılımların yaygınlaştığı şu günlerde bu iyi bir haber. Çünkü kullanıcılar Facebook ya da MySpace gibi sitelerden bilinmeyen dosyalar indirilebiliyor ya da bilmedikleri linklere tıklayarak başlarını derde sokabiliyorlar.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun