Genel 11 AĞUSTOS 2009 / 06:37

Facebook, FriendFeed’i satın aldı

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, son dönemlerin yükselen değeri olan FriendFeed‘i satın aldı.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, son dönemlerin yükselen değeri olan FriendFeed‘i satın aldı.


Dünyanın büyük sosyal ağı Facebook, son dönemlerin yıldızı parlayan sosyal paylaşım platformu FriendFeed‘i satın aldı. Facebook'tan yapılan açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak, tüm FriendFeed çalışanlarının Facebook‘a katılacağı ve FriendFeed'in dört kurucusunun Facebook'ta mühendislik ve ürün ekipleri üzerinde üst düzey görevler alacağı belirtildi.

FriendFeed'in kurucusu Bret Taylor, anlaşmayla ilgili olarak, Facebook'la ortak bir vizyonu paylaştıklarını belirtirken, FriendFeed'in bir başka kurucusu eski Google mühendisi Paul Buchheit ise, anlaşmadan dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi. California merkezli FriendFeed'in şu anda 12 kişilik küçük bir ekibi bulunuyor.

Gerçekleşen satın almanın finansal boyutu ile ilgili taraflar herhangi bir açıklama yapmadılar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun