Genel 20 AĞUSTOS 2010 / 11:54

Facebook film oldu

Columbia Pictures "The Social Network" filminin fragmanını yayınladı.

Columbia Pictures "The Social Network" filminin fragmanını yayınladı.


Sosyal ağların hayatımızın içinde bu kadar yer etmesinin ardından, tüm toplumsal olaylarda olduğu gibi kültürel yansılamalarını da yaşamaya başladık.

Ben Mezrich'in 2009 yılında kaleme aldığı The Accidental Billionaires isimli kitap, Facebook'un kuruluşundan bahsediyor. Ekim ayında Facebook'un hikayesi Mezrich'in kitabından uyarlanarak ünlü yönetmen David Fincher tarafından beyaz perdeye aktarılıyor.

The Social Network isimli filmde Harvard'tan atılan iki genç Mark Zuckerberg ve Sean Parker'ın hikayesi anlatılıyor. Mark Zuckerberg'i Jesse Eisenberg canlandırırken Sean Parker rolünde ise Justin Timberlake yer alıyor.

Sitenin yaratılış fikrini eski sınıf arkadaşları Tyler ve Cameron Winklevoss ikilisinden çaldığı için 2009 yılında Zuckerberg'in 65 milyon dolar ödemek zorunda kalmasına da film de yer veriliyor.

Facebook'un 500 milyon kullanıcıya ulaşırken yaşadığı ironik sürecin değerlendirileceği film, Ekim 2010'da beyaz perdedeki yerini alacak. The Social Network filminin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun