Genel 15 ŞUBAT 2016 / 11:27

Facebook EMEA Başkan Yardımcısı Türkiye'ye geldi

Facebook Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, ilk kez Türkiye’ye geldi.

Mendelsohn, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş ile beraber şirketlere Facebook ile ilgili bire bir tavsiyelerde bulundu. Onlara, Facebook’un Türkiye’deki yerinden, günümüzün yeni mobil dünyasının ana trendlerinden bahsetti.
 
İstanbul ziyareti ve Türkiye ekibinin büyümesi konusundaki heyecanını dile getiren Mendelsohn, “Facebook, Türkiye’de insanların hayatının önemli bir parçası. Dünyanın geri kalanında olduğu gibi, görsel iletişim, keşif ve mobile kayış Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen reklamcılık ekosistemini de şekillendiriyor ve Türk tüketiciler de bu dönüşümün en ön saflarında bulunuyor. ‘İş ortağı şirket’ olmak bizim DNA’mızda var ve biz de bugün burada beraber çalıştığımız ortaklarımıza, müşterilerine en iyi zamanda, yerde ve şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için bulunuyoruz. Yeni bir lider ve büyüyen ekibimiz ile 2016 yılı ve sonrasında Türkiye’deki işletmeler ile çok daha fazlasını yapmayı iple çekiyoruz” dedi.
 
Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, “Türkiye’deki 40 milyon insan bir şeyin çok net farkında: artık mobil bir dünyada yaşıyoruz. Ülke nüfusunun yarısı Facebook’u ziyaret ediyor ve bu insanların çoğunluğu bunu mobil cihazları ile yapıyor. Türkiye’de Facebook’a her gün bağlanan 28 milyon kişinin neredeyse tümü mobilden giriş yapıyor. Bu, bizim iletişim dünyasında şahit olduğumuz en hızlı dönüşüm ve bu dönüşüm Ramazan gibi önemli dönemlerde insanların hem birbirleriyle, hem de şirketlerle özgün ve doğal bir şekilde bağlantı kurduğu anların ortaya çıkmasını sağlıyor” dedi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun