Genel 26 MAYIS 2009 / 08:48

Facebook çevrimiçi arama pazarını tehdit ediyor

Google sözcüsü, şirketin Facebook gibi sitelerin internet aramalarında güçlenen bir rakip olduğunu belirtti.

Google sözcüsü, şirketin Facebook gibi sitelerin internet aramalarında güçlenen bir rakip olduğunu belirtti.


Google Grup Ürün Yöneticisi Ken Tokusei, internet kullanıcılarının internetten onlara daha kişiye yönelik bilgiler vermesini beklediklerini söylüyor. İnternette, hangi restauranta gitmenin daha iyi olacağı, hangi mağazada indirim başlayacağı gibi sorulara yanıt bekleyen kullanıcılar, sosyal ağ sitelerinde bekledikleri cevapları daha kolay buluyor. Ayrıca bu cevaplar, listelerindeki tanıdıklarından ve sosyal ağlarında kendileriyle benzer zevkleri paylaşan kişilerden geldiği için daha güvenilir kabul ediliyor.


Google, arama sonucunda linkler sunarken artık daha seçici davranacağını söylüyor. Şirket, kullanıcıların arama sonuçlarını oylamaları için bir bölüm oluşturacak. Bu ay başında kullanıma açılan WolframAlpha gibi veri analizi yapan siteler de Google'ın işini zorlaştıracak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun