Genel 30 OCAK 2016 / 12:00

Facebook canlı yayın özelliğini sundu

Kısa süre 2015 yılı son çeyrek raporunu yayınlayan Facebook, canlı yayın ‘Live Video’ için büyük adım attı.

Facebook Aralık ayında, rakibi Twitter’ın canlı yayın hizmeti Periscope’a rakip olacak, canlı yayın özelliğini sunduğunu duyurmuştu.  Daha önce Facebook’un Mentions uygulaması üzerinden ulaşılan özellik, artık Facebook’un içerisinde yer alan bir özellik olarak konumlanacak.

İlk etapta sadece ünlülerin kullanımına açılan canlı yayın özelliği, cuma itibariyle Amerika’daki tüm iPhone kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şirket kısa süre içerisinde, canlı yayınların tüm ülkelerde kullanılmaya başlanacağının müjdesini verse de, Android cihaz sahiplerinin ne zaman bu özelliği kullanacağı hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Facebook üzerinden canlı yayını özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, durum bildirim penceresi üzerinden ‘Live Video’ ikonuyla bu özelliğe erişilebiliyor. Kullanıcılar canlı yayın yaparken cihazlarının hem ön hem arka kamerasını kullanabiliyor ve canlı yayın sırasında kullanıcı, yayını izleyen, beğenen ya da yorum atan kişileri görebiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun