Genel 04 ŞUBAT 2016 / 10:33

Facebook 12. yaş gününü 'Arkadaşlık Günü' ilan etti

Facebook 12. Yaş dönümü kutladığı bugünü ‘Arkadaşlık Günü’ ilan ederek, kullanıcılarına yeni sürpriz videolar hazırladı.

2015 yılının son çeyreği finansal sonuçlarını açıklayan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook, Türkiye’de her ay 41 milyondan fazla ziyaretçisi olduğunu ve bu kullanıcıların 35 milyonundan fazlasının mobil cihazlar aracılığıyla yaptığını duyurdu. Facebook’un Türkiye’de günlük 28 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam dünyada ise 1.04 milyara ulaşmış durumda. Açıklanan son rakamlarla piyasa değeri yükselen Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg ise,  47 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin altıncı kişisi ünvanına kavuşuyor.

Facebook ayrıca Arkadaşlık Günü (Friends Day) olarak kutladığı doğum gününde insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının önemine dikkat çekiyor. Şirket bugüne özel geliştirdiği bazı yenilikler bulunuyor. Bugünden itibaren Facebook kullanıcıları Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşacaklar. Ayrıca Arkadaşlık Günü’ne özel hazırlanan çıkartma paketini facebook.com/stickers adresinden indirebilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun