Genel 04 ŞUBAT 2016 / 10:33

Facebook 12. yaş gününü 'Arkadaşlık Günü' ilan etti

Facebook 12. Yaş dönümü kutladığı bugünü ‘Arkadaşlık Günü’ ilan ederek, kullanıcılarına yeni sürpriz videolar hazırladı.

2015 yılının son çeyreği finansal sonuçlarını açıklayan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook, Türkiye’de her ay 41 milyondan fazla ziyaretçisi olduğunu ve bu kullanıcıların 35 milyonundan fazlasının mobil cihazlar aracılığıyla yaptığını duyurdu. Facebook’un Türkiye’de günlük 28 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam dünyada ise 1.04 milyara ulaşmış durumda. Açıklanan son rakamlarla piyasa değeri yükselen Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg ise,  47 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin altıncı kişisi ünvanına kavuşuyor.

Facebook ayrıca Arkadaşlık Günü (Friends Day) olarak kutladığı doğum gününde insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının önemine dikkat çekiyor. Şirket bugüne özel geliştirdiği bazı yenilikler bulunuyor. Bugünden itibaren Facebook kullanıcıları Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşacaklar. Ayrıca Arkadaşlık Günü’ne özel hazırlanan çıkartma paketini facebook.com/stickers adresinden indirebilecekler.