Genel 20 EKİM 2010 / 14:52

F1 2010'u bundan böyle Sony dağıtacak

Sony, F1 2010 dahil Codemasters’ın portföyündeki diğer oyunların da dağıtımını üstlendi.

Sony, F1 2010 dahil Codemasters’ın portföyündeki diğer oyunların da dağıtımını üstlendi.


Sony ile Codemasters yarış tutkunlarını sevindirecek yeni bir işbirliğine imza attı. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre, Ekim ayında piyasada olan F1 2010 oyununun dağıtımını Sony üstlendi.

2010’un en büyük oyun tanıtımlarından biri olan F1 2010 ile başlayan işbirliği kapsamında Sony, Codemasters’ın portföyündeki diğer oyunların da dağıtımını üstlenecek.

Oyun geliştiricilerle işbirliği yaparak, bu alanda ciddi bir büyüme hedefi olduğunu vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti: “Bu zamana kadar Sony Türkiye olarak, PlayStation için kendimize ait (Sony Computer Entertainment’a ait) oyunlarını getiriyorduk. 2010 ve 2011 hedeflerimizde, işimizin en önemli parçası olan oyun bölümünü büyütmek var. Büyümeye giden yolda, Sony’ye ait oyunların yanı sıra diğer oyun geliştiricilerin oyunlarının satış ve dağıtımını da üzerimizden gerçekleştireceğiz. Bu konuda ilk ve en büyük adımı, Codemasters ile atıyoruz.”

Formula 1 2010 oyunu ile ilgili son video görüntüleri ve haberler için www.formula1-game.com adresini ziyaret edebilirsiniz.