Genel 26 MAYIS 2010 / 13:54

EyePhone'u gözünüzle kontrol edeceksiniz

Yeni bir mobil uygulaması olan EyePhone, telefonunuzu gözle kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Yeni bir mobil uygulaması olan EyePhone, telefonunuzu gözle kontrol edebilmenizi sağlıyor.


Mobil teknoloji devrimsel sayılacak yeniliklerle hızla gelişmeye devam ediyor. EyePhone mobil uygulaması da bu yeniliklerden biri. Dartmouth Collega araştırmacıları tarafından geliştirilen uygulama, göz takibi teknolojisini kullanıyor.

Kullanıcının telefonla etkileşimini etkin şekilde sağlayacak olan bu teknoloji, telefonunuz üzerinde göz hakimiyeti kurmanızı sağlıyor. Sistem, farklı durumlarda kişinin göz hareketlerini tanımlayabilen bir algoritma üzerinde çalışıyor.

Nokia N810 Tablet üzerinde test çalışmaları yapılan uygulamanın işlevselliği biraz karmaşık. Ancak uygulamayı kullanmak o kadar zor değil, önemli olan doğru açıya bakabilmek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun