Genel 27 OCAK 2010 / 08:34

EyePet'le eğlenceye hazır olun

PS3 için geliştirilen oyun, oyunculara sanal evcil hayvan deneyimi sağlıyor.

PS3 için geliştirilen oyun, oyunculara sanal evcil hayvan deneyimi sağlıyor.


 

Sony tarafından geliştirilen EyePet sanal evcil hayvan oyunu, PlayStation3 sahipleriyle buluşuyor. Bu sevimli evcil hayvan, PS3 Eye Cam ile birlikte tüm hareketlerinize cevap veriyor ve konuşuyor. Henüz bir yumurtayken evlat edinebileceğiniz, kedi ve maymun karışımı olarak tarif edilebilecek EyePet, yumurtadan çıktığı andan itibaren ilgi ve bakım istiyor

Ekranda yaşayan ve kamera üzerinden iletişim kurabileceğiniz bu sanal evcil hayvan doğduktan sonra, ona bir isim koyuyor ve sonrasında hayvanın tüm sorumluluğunu üstleniyorsunuz. EyePet, büyürken üç evrim sürecinden geçerek zamanla daha çevik, becerikli ve akıllı hale geliyor.

EyePet acıktığında sahiplerinin onu beslemesi, canı sıkıldığında onunla oynaması ve kendini yalnız hissettiğinde onu sevmesi gerekiyor.

Oyuncular, EyePet ile yaratıcılıklarını konuşturuyor

EyePet, etkileşimli bir aile eğlencesi olmanın yanı sıra oyunculara, yaratıcılıklarını geliştirme imkanı da tanıyor. Aslında EyePet, her şeyi, oyuncuların hayal gücüne bırakıyor. Bu şirin hayvan, PlayStation Eye Camera ve Magic Card sayesinde evin içinde koşturup duruyor, sahiplerinin her anını ayrı bir keyfe dönüştürüyor.

Oyuncular, oyunda sunulan oyuncaklara ek olarak, kendi çizmiş oldukları nesneleri Eye Cam üzerinden taratıp, evcil hayvanları için yeni oyuncaklar da yaratabiliyor. Eye Cam'in hareket algılama özelliği sayesinde oyuncular hiçbir şeye dokunmadan ekrandaki nesnelerle ve sevimli evcil hayvanlarıyla temasa geçebiliyor.

Sahibini tanıyan EyePet, tüm bu özellikleri ile çocukların en iyi arkadaşı, can dostu olabiliyor. Ayrıca oyuncular, arkadaşlarıyla paylaşmak için sanal hayvanlarının en unutulmaz anlarını fotoğraflayabiliyor veya videoya da çekebiliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun