Genel 28 OCAK 2010 / 16:22

Exper kendi toprağında büyüyor

Exper, yoluna Datateknik'ten ayrı bir şirket olarak devam edecek.

Exper, yoluna Datateknik'ten ayrı bir şirket olarak devam edecek.


Yıldız Bilişim Grubu'nun 2007 yılında başlayan yeniden yapılanma çalışmaları devam ediyor. 1994 yılından bu yana Datateknik bünyesinde bulunan Exper, yoluna ayrı bir şirket olarak devam ederken, Datateknik ise bilişim entegrasyonu konusundaki faaliyetlerini sürdürecek. Ayrı şirketler olarak çalışmaya devam edecek olan Datateknik ile Exper, servis ve donanım alanlarına ayrı ayrı odaklanacak.

Yeniden yapılanma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bilişim sektöründe büyümeye devam ettiklerini vurgulayan Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grubu Başkanı Cahit Paksoy, "Günümüz dünyasında hızla gelişen bilişim sektörü, ülkemizde artan potansiyeliyle daha çok dikkat çekiyor. Gözde sektörlerden biri haline gelen bu alanda holding olarak biz de yatırımlarımızı artırıyor, farklı alanlarda, tüketici ve kurumların tüm isteklerine cevap verecek şekilde ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Ürünlerimizin daha çok tüketiciyle temas etmesi ve ülkemiz insanını kalite ile buluşturmak amacıyla Exper markamızı ayrı bir şirket olarak konumlandırıyoruz. Bu konumlandırmayla birlikte Datateknik de sistem entegrasyonu alanında büyümesini sürdürecek. Grup şirketlerimizin önümüzdeki dönem planlarında sektörlerinin ilk 3 firması arasında yer alması hedefimiz doğrultusunda bu yeniden yapılanmanın Exper'i daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Exper'in holding altında yeni bir şirket olarak konumlanması bizim için de önemli bir adım oldu" şeklinde konuştu.

Yeni yapılanma yeni atamalar getirdi

Yaklaşık 20 yıldır Datateknik'te görev alan, son olarak şirketin Genel Müdürü olan Mehmet Yolcu'nun, yapılanmanın ardından görevine başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceğini de açıklayan Paksoy, Datateknik ve Exper'in ayrılmasından sonraki dönem için, "Yeniden yapılanma sürecinde Datateknik'in Genel Müdürlüğü'ne Cahide Akkuzu atanırken, bugüne kadar Mersa Sistem Ülke Genel Müdürlüğü'nü yürüten Orhan Korkusuz, Exper'in Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Mersa Sistem'de de Pazarlama Genel Müdürlüğü'nü Alpay Özbay, Satış Genel Müdürlüğü'nü ise Mustafa Saka sürdürecek" açıklamasını yaptı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun