Genel 16 ARALIK 2010 / 12:31

Exper bu kez gönlünü beyaza kaptırdı

Exper Style Pearl, beyaz rengi ve netbook sınıfının sınırını zorlayan tasarımıyla dikkat çekiyor.

Exper Style Pearl, beyaz rengi ve netbook sınıfının sınırını zorlayan tasarımıyla dikkat çekiyor.


Bilgisayar üreticisi Exper, netbook sınıfındaki yeni ürünü Exper Style Pearl'ü satışa sunuyor. Pearl, netbook sınıfı cihazlarda ekran boyutunu 13.3 inç'e yükseltiyor (ed: ve biz buna hala netbook diyoruz?). Ürün, beyaz kasasının yanında ince ve hafif tasarımıyla da dikkat çekiyor.

25 mm'lik inceliğindeki Exper Style Pearl'ün ağırlığı pil dahil 1,65 kilogram. 13,3 inç büyüklüğünde WSXGA LED ekranıyla kategorisindeki tek ürün (ed: yani bu kategoride olup da netbook olarak isimlendirilen tek ürün) olma özelliğini taşıyan Exper Style Pearl, bu ekranda 1280x800 piksel çözünürlük sunuyor. Pearl, Intel Atom N455 işlemci ve Microsoft Windows 7 Starter işletim sistemine sahip.

2 GB sistem belleği ve 320 GB SATA sabit diske sahip olan ürün 4 saate varan saat pil ömrü sunuyor (ama, ama?). Ürünün üzerindeki stereo hoparlörlerin de hayli güçlü olduğu özellikle vurgulananlar arasında. Cihazın diğer özellikleri arasında kapak arkasında LED ile ışıklandırılan X logosu ve 1,3 megapiksel kamera da yer alıyor.

Ürün 475 dolardan başlayan fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor.