Genel 13 MAYIS 2010 / 05:50

Exact Online Türkiye ortaya çıktı

Exact ile Triodor arasında yapılan anlaşmayla kurulan Exact Online piyasaya giriyor.

Exact ile Triodor arasında yapılan anlaşmayla kurulan Exact Online piyasaya giriyor.


Dünya çapında 125 ülkede 40 dilde hizmet veren yazılım firması Exact ile merkezi Hollanda'da bulunan Türk şirketi Triodor Software ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma ile Exact Online Türkiye isimli şirket kuruldu. Bu şirket "web tabanlı muhasebe yazılımı" ile Türkiye pazarına giriyor.

Exact ile Triodor Software'in ortaklığını iki kurumun da CEO'ları attıkları imzalar ile resmileştirdi. Triodor Software CEO'su Atilla Aytekin ve Exact CEO'su Rajesh Patel sözleşmeyi imzalarken Hollanda Baş Konsolosu Onno Kerves de ikiliye eşlik etti.

Ortaklık ile piyasaya sürülen web tabanlı muhasebe yazılımı, finansal verileri anlama ve kontrol edebilme konusunda yön verilmesi, her çeşit finansal işlemi kolaylıkla yönetilmesi hedefleniyor. Yazılımın hedef kitlesi Türkiye'deki tüm muhasebeciler ve KOBİ'ler.

Exact Online Türkiye'nin öne çıkan özelliklerini anlatan Exact CEO'su Rajesh Patel, "Kullanıcının istediği gibi yönlendirebildiği, yükleme ya da güncellemeye gerek duymayan, bilgilerin güvenli kalması ve korunmasını sağlayan, internet bulunan her yerden kullanılabilen bir sistem yapısı var" dedi. Özellikle neden Türkiye'nin seçildiği sorusuna ise Patel, "Türkiye dünyada 17. Avrupa'da ise 6. en büyük ekonomi durumunda. İnternet üzerinden iş yapılma oranı da sürekli artıyor. Türkiye'deki genç nüfus bu büyümelerdeki artışı sürekli kılacaktır" diyerek cevap verdi.

Hollanda'da yaşayan 3 Türk girişimci tarafından kurulan Triodor Software'in CEO'su Atilla Aytekin, "Böyle büyük bir yazılım firmasını Türkiye'ye getirdiğimiz için çok mutluyuz. Türkiye'yi Hindistan gibi bir yazılım üssü haline getirme stratejisiyle yola çıktık. Burada üretim yapıp dünyaya yazılım satabiliriz. Türkiye'deki genç nüfus bunu başarabilecek güçte" diyerek yatırımların yazılım yönünde yapılması gerektiğini belirtti.

Toplantıda bulunan Hollanda Konsolosu Onno Kerves, yapılan yatırım ortaklığının hem kültürel hem de ekonomik olarak çok önemli olduğunu, Hollanda ile Türkiye arasındaki ticareti canlandırmak için konsolosluk olarak da projelerinin bulunduğundan bahsetti. Exact Online'ın İstanbul'da kurulmuş olmasının çok önemli olduğunu ekleyen Kerves, "İstanbul başta olmak üzere, İzmir ve Antalya gibi yerlerde de kurulan ofisler aracılığıyla yatırımlara destek oluyoruz. Bu ve benzer yatırımların politik açıdan da fırsatlar getireceğine inanıyorum" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun