Genel 09 AĞUSTOS 2010 / 13:03

Evden iş yapabilme olanağı geliyor

Callpex evleri çağrı merkezine dönüştürerek istihdama katkı sağlamayı hedefliyor.

Callpex evleri çağrı merkezine dönüştürerek istihdama katkı sağlamayı hedefliyor.


Çağrı merkezi sektörü gün geçtikçe büyüyor. Bu sırada sorgulanan çağrı merkezi çalışanlarının sağlığı biraz göz ardı ediliyor. Maliyetlerine bakıldığında daha çok insan gücüne dayanarak yüksek getirisi olan sektör, ev ortamına taşınarak bir nebze olsun çalışanlarını rahatlatabilir.

Callpex bir buçuk yıllık bir çalışma sonucunda Home Agent adını verdiği teknolojiden yararlanarak çağrı merkezini ofis ortamının dışına taşıyor. İnternet ve IP teknolojisindeki gelişmenin evden çalışmaya imkan vermesiyle yeni bir iş modeli doğuyor.

Callpex özellikle engelliler, ev hanımları, genç emekliler ve öğrencileri çalışma ekonomisine kazandırmayı hedefliyor. Home Agent sistemiyle evden ayrılmadan, günün uygun saatlerinde hizmet vererek gelir elde edilebiliyor.

Projede yer alabilmek için iletişim becerileri kuvvetli, strese karşı dayanıklı, temel eğitime sahip ve bunun yanında özellikle konuşmasıyla karşısındaki kişide güven uyandıran ve müşteriyi ikna edebilme kabiliyetine sahip olma gibi özelikler aranıyor.

Günde beş buçuk saat çalışanların aylık geliri 750- 850 lira arasında değişebiliyor. İngilizce ve teknik bilgisi olan müşteri temsilcilerinin ise aylık geliri 2 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Callpex Çağrı Merkezi Genel Müdürü Oğuz Taşkent, yarattıkları uygulamanın lojistik, insan kaynakları temini ve maliyeti açısından avantaj yarattığına dikkat çekiyor. Taşkent, "Sistemde şu anda elli kişi çalışıyor. Hedefimiz sene sonuna kadar iki yüz kişiye ulaşmak" diyerek geldikleri durumu açıkladı.

Çağrı merkezi sektörünün genel görünümünden de söz eden Taşkent, "Sektör, 2008 yılında yüzde 26 ve 2009 yılında yüzde 26,5 oranında büyüme sergiledi. Biz ise Callpex olarak, bu büyümenin de ötesine geçtik ve yüzde 300'e varan oranlarda büyüme kaydettik. Firma bünyesinde geldiğimiz son noktada 800 koltuk kapasitesi ile hizmet veriyoruz. Var olan bu hızlı büyüme temposu içinde, özellikle engelli vatandaşlarımıza ve ev hanımlarına ulaştığımızda, bu hedeflerimizi de fazlasıyla aşacağımızı ve büyümeyi büyük bir hızla sürdüreceğimizi düşünüyorum. 2011 yılı içinde 1500 kişilik bir kadro ile fark yaratan başarılı projelere imza atmayı hedefliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun