Genel 10 KASIM 2010 / 11:52

Evdeki cihazlar birbirine daha da yakınlaşacak

AirTies, “Kablosuz video dağıtım teknolojisi” sayesinde evdeki tüm cihazların birbirine yaklaştırıyor.

AirTies, “Kablosuz video dağıtım teknolojisi” sayesinde evdeki tüm cihazların birbirine yaklaştırıyor.


AirTies, düzenlediği basın toplantısıyla geliştirdiği patentli teknolojisini tanıttı. AirTies'ın 5GHz teknolojisine dayanan “Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi” olarak adlandırılan bu yenilik sayesinde, ev içindeki cihazların birbirine bağlanarak yakınlaşması hedefleniyor.

AirTies CEO’su Bülent Çelebi’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda AirTies’ın Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi’nin getirdiği yenilikler uygulamalı testlerle tanıtıldı. Normalde internetten indirilen içeriği TV’ye aktarmak için gereken işlemlere bu yeni teknolojide gerek kalmıyor. 5 GHz teknolojisini arkasına alan Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi sayesinde ev içinde istenen internet destekli (DLNA) TV’ye internetten indirilen içerik kablosuz olarak aktarılabiliyor.

AirTies’in Air 4420 cihazına bağlı herhangi bir harici disk veya flaş bellekte yer alan fotoğraf, müzik, video ve filmler evdeki Internet destekli (DLNA) TV'lerden kablosuz olarak izlenebiliyor. Benzer şekilde IPTV teknolojisi ile internet üzerinden gelen TV yayınını kablosuz olarak ev içerisinde televizyonlara dağıtmak mümkün oluyor.

Mevcut 2.4 GHz kablosuz teknolojisinden daha yüksek hızları mümkün kılan ve cihazları aynı anda hız düşüşü yaşamadan çalıştırabilen 5 GHz teknolojili Air 4420 adlı cihaz, tüm cihazlarınızı kablosuz bağlantıya uygun hale getiriyor. Kablosuz video dağıtım teknolojisi, 5 GHz teknolojine dayanarak içeriğin eş zamanlı olarak üç DLNA TV’den izleme olanağı sunuyor.

Toplantıda da bu hıza ilişkin testler yapılırken, AirTies’ın bu teknoloji için patent başvurusu yaptığı belirtiliyor. Böylelikle içeriğe ulaşımı hızlandıran ve kolaylaştıran yeni teknoloji, cihazların paylaşım yoluyla birbirine yakınlaşması mümkün oluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun